Інфляція та її вплив на економіку України

У статті проведено аналіз причинно-наслідкових зв'язків динаміки інфляційних процесів в Україні із застосуванням інструментів антиінфляційної політики. Визначено основні причини інфляційних процесів в Україні. Запропоновано основні напрями вдосконалення антиінфляційної політики в Україні, голов...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2019
Автори: Бившев, Р.О., Листопадов, А.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2019
Назва видання:Вісник економічної науки України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/163860
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Інфляція та її вплив на економіку України / Р.О. Бившев, А.О. Листопадов // Вісник економічної науки України. — 2019. — № 2 (37). — С. 3-7. — Бібліогр.: 16 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті проведено аналіз причинно-наслідкових зв'язків динаміки інфляційних процесів в Україні із застосуванням інструментів антиінфляційної політики. Визначено основні причини інфляційних процесів в Україні. Запропоновано основні напрями вдосконалення антиінфляційної політики в Україні, головними серед яких є: розробка комплексних державних програм розвитку галузей економіки, які сприяють створенню конкурентного, наукомісткого та високо-технологічного виробництва, особливо в агропромисловому комплексі та ІТ-індустрії; удосконалення монетарної політики Національного банку України, яка повинна полягати у кредитуванні ефективного виробництва в пріоритетних секторах економіки; застосування інструменту продуктивної емісії, яка через кредитний канал сприяє зростанню виробництв, імпортозаміщень, насиченню внутрішніх ринків вітчизняними товарами, зростанню зайнятості та заробітної платні; стабілізація валютного ринку через реформи валютного, банківського та монетарного регулювання, які направлені на збалансованість розвитку валютного ринку, підтримку розвитку експортоорієнтованих виробництв з високою доданою вартістю та створення позитивних стимулів для заведення в країну валютної виручки експортерів.