Огляд родини куницевих (Mustelidae) регіону Чорноморського біосферного заповідника

В останні 30 років в регіоні Чорноморського біосферного заповідника відновився видовий склад Куницевих хижаків, який складається з 8 видів, що належать до 4 родів. З них 4 види занесені до Червоної книги України, 2 види — до Європейського червоного списку. Два види з'явилися в результаті інвазі...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Національний науково-природничий музей НАН України
Дата:2017
Автор: Селюніна, З. В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Національний науково-природничий музей НАН України 2017
Назва видання:Праці теріологічної школи
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/165934
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Огляд родини куницевих (Mustelidae) регіону Чорноморського біосферного заповідника / З. В. Селюніна // Праці Теріологічної школи. — 2017. — Т. 15: Теріологічні дослідження 2017. — С. 49–57. — Бібліогр.: 17 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:В останні 30 років в регіоні Чорноморського біосферного заповідника відновився видовий склад Куницевих хижаків, який складається з 8 видів, що належать до 4 родів. З них 4 види занесені до Червоної книги України, 2 види — до Європейського червоного списку. Два види з'явилися в результаті інвазії до регіону: Martes martes через розширення ареалу на південь, Mustela (= Neovison) vison через ненавмисну інтродукцію. Чисельність видів, що адаптувалися до змін зовнішніх факторів через освоєння нових, у т. ч. й антропогенних, біотопів, через синантропізацію, зростає або є стабільною (Meles meles, Martes foina, Mustela nivalis, Lutra lutra). Чисельність інші видів дуже низька, існуюча система моніторингу фіксує лише рідкі нерегулярні зустрічі (Mustela erminea, M. lutreola, M. putorius, M. eversmanni). Необхідно розробити та втілити рекомендації щодо збереження для кожного виду, удосконалити мережу охоронних територій регіону та систему моніторингу стану популяцій рідкісних видів Куницевих.