Інвестиційне забезпечення меліоративних заходів: національний та регіональний контекст

У статті розкриваються проблеми інвестиційного забезпечення меліоративних заходів з метою повернення у продуктивний господарський оборот сільськогосподарських угідь у зоні осушення та зрошення. Встановлено, що декілька фаз реформування аграрної сфери та земельних відносин призвели до виникнення непр...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2014
Автор: Андрощук, І.І.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України» 2014
Назва видання:Економіка природокористування і охорони довкілля
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/166647
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Інвестиційне забезпечення меліоративних заходів: національний та регіональний контекст / І.І. Андрощук // Економіка природокористування і охорони довкілля: Зб. наук. пр. — К.: ДУ ІЕПСР НАН України, 2014. — С. 67-70. — Бібліогр.: 8 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті розкриваються проблеми інвестиційного забезпечення меліоративних заходів з метою повернення у продуктивний господарський оборот сільськогосподарських угідь у зоні осушення та зрошення. Встановлено, що декілька фаз реформування аграрної сфери та земельних відносин призвели до виникнення непрозорих умов використання міжгосподарських і внутрішньогосподарських гідротехнічних споруд, які обслуговують меліоровані території. Доведено, що економічна криза 1990-х років, яка позбавила аграрний сектор і особливо його основну складову – сільське господарство – традиційної державної підтримки, в першу чергу деструктивно вплинула на ефективність діяльності сільськогосподарських підприємств, які функціонували в недостатньо сприятливих природно-кліматичних та агротехнічних умовах (це стосується насамперед більшості адміністративних районів Поліського економічного району, де значні площі сільськогосподарських угідь знаходяться в зоні осушення). Досліджено динаміку фінансування експлуатації загальнодержавних та міжгосподарських державних меліоративних систем у розрізі регіонів України. Проаналізовано основні тенденції фінансування будівництва протиповеневих споруд, ремонту міжгосподарської та внутрішньогосподарської мережі гідротехнічних споруд у зоні осушення у Волинській області. Перспективи нарощення обсягів фінансування міжгосподарських і внутрішньогосподарських гідротехнічних споруд пов’язуються з поширенням державно-приватного партнерства щодо їх експлуатації.