Дика теріофауна в умовах трансформованих ландшафтів: звіт про 26 Теріологічну школу (Хортиця, 2019)

ХХVI Теріологічну школу-семінар на тему «Дика теріофауна в умовах трансформованих ландшафтів» проведено 17–21 червня 2019 р. Організаторами Школи виступили Національний науково-природничий музей НАН України, кафедра біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Запорізького національного університ...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2019
Автори: Очеретна, К., Лебедєва, Н., Ползик, М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Національний науково-природничий музей НАН України 2019
Назва видання:Theriologia Ukrainica
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/167415
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Дика теріофауна в умовах трансформованих ландшафтів: звіт про 26 Теріологічну школу (Хортиця, 2019) / К. Очеретна, Н. Лебедєва, М. Ползик // Theriologia Ukrainica. — 2019. — Т. 18. — С. 151–158. — Бібліогр.: 3 назви. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:ХХVI Теріологічну школу-семінар на тему «Дика теріофауна в умовах трансформованих ландшафтів» проведено 17–21 червня 2019 р. Організаторами Школи виступили Національний науково-природничий музей НАН України, кафедра біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Запорізького національного університету та Національний заповідник «Хортиця». У роботі міжнародної школи-семінару взяли участь понад 37 зоологів із 23 установ з чотирьох країн: України, Білорусі, Польщі та Франції. Школу-семінар проведено у рамках кількох тематичних блоків: постановча сесія, тематичні доповіді та дискусії за основною темою, поточні дослідження та апробація результатів кваліфікаційних праць, майстер-класи та польові заняття, щорічна акція «Ніч кажанів» та фотоконкурс «Свиня та її родичі в об’єктиві». Заплановану програму школи виконано в повному обсязі. Майстер-класи щодо збору та аналізу вмісту пелеток та щодо методів прижиттєвого вивчення кажанів дозволили виявити та додати нові для списку теріофауни о. Хортиця види ссавців, зокрема Mus spicilegus, Sylvaemus tauricus та Pipistrellus nathusii, а також підтвердили наявність низки інших видів землерийок, кажанів та гризунів. Наступну Теріологічну школу рекомендовано провести на базі НПП «Дністровський каньйон» восени 2020 р., а взимку 2019/2020 років провести міжшкільний семінар «Ссавці в пелетках хижих птахів» в Кам’янці-Подільському.