Микола Роженко — видатний зоолог та природоохоронець (з нагоди 60-річчя колеги)

Наведено огляд наукової та природоохоронної діяльності М. Роженка, підготовлений з нагоди 60-річчя колеги. Проаналізовано його внесок в розвиток досліджень фауни Північно-Західного Причорномор’я, зокрема у вивченні екології та динаміки угруповань хижих ссавців. М. Роженко виявив два нових види для ф...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2016
Автори: Дятлова, О., Черничко, Й., Василюк, О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Національний науково-природничий музей НАН України 2016
Назва видання:Праці теріологічної школи
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/167551
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Микола Роженко — видатний зоолог та природоохоронець (з нагоди 60-річчя колеги) / О. Дятлова, Й. Черничко, О. Василюк // Праці Теріологічної школи. — 2016. — Т. 14: Екологія та географія ссавців. — С. 152–157. — Бібліогр.: 10 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Наведено огляд наукової та природоохоронної діяльності М. Роженка, підготовлений з нагоди 60-річчя колеги. Проаналізовано його внесок в розвиток досліджень фауни Північно-Західного Причорномор’я, зокрема у вивченні екології та динаміки угруповань хижих ссавців. М. Роженко виявив два нових види для фауни Пониззя Дністра (борсук та куниця лісова) та один новий вид для фауни України (шакал європейський), прискорив створення у Пониззі Дністра національного природного парку з метою охорони біоти регіону та розвитку природоохоронних ініціатив. Працюючи в Нижньодністровському НПП, М. Роженко значну увагу приділяє популяризації охорони природи. Завдяки акціям зі збереження природи, йому вдалося повернути прихильність місцевих жителів до Парку. За роки його діяльності, у Парку велась робота по боротьбі із браконьєрством, проводились наукові дослідження (експерименти по інтродукції пугача, моніторинг рідкісних видів, тощо).