Експериментальне обґрунтування ефективности використання метод кваліметрії

В статті представлено результати експериментальних досліджень імпульсно-ударного навантаження на стопи з пам’яттю форми, полімери та метали. В ході експерименту були одержані якісні характеристики матеріялів шляхом застосування метод кваліметрії. Обрано п’ять динамічних характеристик навантажених ст...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2019
Автори: Куриляк, В.В., Хімічева, Г.І., Хорошилов, О.М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України 2019
Назва видання:Металлофизика и новейшие технологии
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/167743
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Експериментальне обґрунтування ефективности використання метод кваліметрії / В.В. Куриляк, Г.І. Хімічева, О.М. Хорошилов // Metallophysics and Advanced Technologies. — 2019. — Т. 41, № 1. — С. 71-100. — Бібліогр.: 8 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:В статті представлено результати експериментальних досліджень імпульсно-ударного навантаження на стопи з пам’яттю форми, полімери та метали. В ході експерименту були одержані якісні характеристики матеріялів шляхом застосування метод кваліметрії. Обрано п’ять динамічних характеристик навантажених стопів, полімерів і металів, результати оцінювання яких нанесено на циклограми «павутиння якости». Крім того, для досліджуваних матеріялів були складені таблиці ґрадацій якости на основі застосування функції бажаности. Також практично доведено, що дані номограм з визначення покажчика бажаности можна використовувати для оцінювання якости зразків з поліметилметакрилату за імпульсного навантаження за такими параметрами, як амплітуда навантаження, довжина поширення тріщини й енергія. В результаті досліджень встановлено, що якість зразка можна визначати двома шляхами: за комплексним покажчиком або за окремими одиничними параметрами. Встановлено залежність довжини пророслої тріщини від середнього розміру наповнювача для різних зразків матеріялів. Доведено, що оптимальні характеристики з точки зору опору ударному навантаженню має сталь 30ХН4М.