Дисипативні структури ПВХ, наповненого нанодисперсними металами

Наведено результати досліджень дисипативних структур, яких створено за допомогою нанодисперсних металів як наповнювачів полівінілхлориду (ПВХ). Показано, що в мегагерцовому діяпазоні частот при вмісті 0 ≤ φ ≤ 5,0% об. Cu різної фізико-хемічної природи поверхні в температурному діяпазоні 298 К ≤ T ≤...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України
Дата:2019
Автори: Колупаєв, Б.Б., Колупаєв, Б.С., Левчук, В.В., Ляшук, Т.Г., Максимцев, Ю.Р., Сідлецький, В.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України 2019
Назва видання:Металлофизика и новейшие технологии
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/167745
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Дисипативні структури ПВХ, наповненого нанодисперсними металами / Б.Б. Колупаєв, Б.С. Колупаєв, В.В. Левчук, Т.Г. Ляшук, Ю.Р. Максимцев, В.О. Сідлецький // Metallophysics and Advanced Technologies. — 2019. — Т. 41, № 1. — С. 121-137. — Бібліогр.: 11 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Наведено результати досліджень дисипативних структур, яких створено за допомогою нанодисперсних металів як наповнювачів полівінілхлориду (ПВХ). Показано, що в мегагерцовому діяпазоні частот при вмісті 0 ≤ φ ≤ 5,0% об. Cu різної фізико-хемічної природи поверхні в температурному діяпазоні 298 К ≤ T ≤ Tc + 10 К в композиті виникають упорядковані просторові структури як результат взаємодії активних центрів поверхні наповнювача з атомами Cl ПВХ. Встановлено, що система утримується в квазирівноважному стані також за рахунок інтра- та інтермолекулярної взаємодій елементів структури ПВХ. Залежно від величини об’ємного вмісту нанодисперсного металу в ПВХ, відбувається структурування композиту зі зміною часу його життя та ізодинамічної стійкости. Проведено розрахунки лінійних розмірів і власних частот коливань дисипативних структур, які при критичному вмісті наповнювача переводять полімерну матрицю в стан межового шару. Показано, що найбільш істотні зміни термодинамічних і в’язкопружніх властивостей композиту відбуваються в області 0 ≤ φ ≤ 0,1% об. металу, активність якого залежить від типу та технології одержання. З’ясовано вплив наповнювача на релаксаційний спектер ПВХ-систем. Розглянуто граничний випадок існування дисипативних структур у вигляді макроґратниці, що має специфічні властивості, які розширюють область практичного застосування композиту в полях різної фізичної природи.