Когнітивне моделювання процесів управління знаннєвим розвитком регіонів

Розроблено інструментарій управління знаннєвим розвитком регіонів. Обґрунтовано, що знаннєвий розвиток регіонів забезпечується за рахунок нагромадження й ефективного використання знаннєвих видів капіталу. Запропоновано склад знаннєвих видів капіталу, до яких можна віднести інтелектуальний, людський...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2019
Автор: Подлужна, Н.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2019
Назва видання:Управління економікою: теорія та практика
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/169758
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Когнітивне моделювання процесів управління знаннєвим розвитком регіонів / Н.О. Подлужна // Управління економікою: теорія та практика: Зб. наук. пр. — К: ІЕП НАНУ, 2019. — С. 64-80. — Бібліогр.: 27 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Розроблено інструментарій управління знаннєвим розвитком регіонів. Обґрунтовано, що знаннєвий розвиток регіонів забезпечується за рахунок нагромадження й ефективного використання знаннєвих видів капіталу. Запропоновано склад знаннєвих видів капіталу, до яких можна віднести інтелектуальний, людський та інноваційний капітали. Встановлено, що велике значення для формування економіки знань у регіонах повинно мати оптимальне співвідношення обсягів знаннєвих видів капіталів, на досягнення якого впливають різноспрямовані фактори. Досліджено, що до складу основних факторів впливу доцільно віднести чисельність населення регіону; загальний обсяг знань, яким володіють населення, суб’єкти господарювання, наукові установи, закладів вищої освіти й органи місцевого самоврядування регіону; умови для реалізації та розкриття знаннєвого потенціалу населення регіону. Розроблено когнітивні моделі співвідношення залежності обсягів інтелектуального, людського й інноваційного видів капіталу від комбінації факторів впливу на успішність формування економіки знань у регіоні. Встановлено, що з метою організації ефективного процесу управління та здійснення своєчасного контролю за проявом небажаних відхилень у структурі нагромадження обсягів знаннєвих видів капіталів на регіональному рівні доцільно впроваджувати спеціальний дистанційний механізм диспетчеризації, який спрямований на завчасне виявлення та запобігання проблемних ситуацій у створенні та поширенні новітніх знань. Розглянуто очікувані тенденції знаннєвого розвитку регіонів України, визначені на основі когнітивного моделювання співвідношення знаннєвих видів капіталу.