Інтегральне оцінювання ефективності використання виробничої складової потенціалу економічної безпеки підприємства

Зазначено, що постійна і швидка зміна впливів зовнішнього середовища вимагає від підприємств здатності виявляти та прогнозувати можливі загрози їхній діяльності. Це актуалізує проблему вчасного оцінювання такого складного об’єкту як потенціал економічної безпеки, здатного забезпечити безперервність...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2019
Автор: Копча, Ю.Ю.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2019
Назва видання:Управління економікою: теорія та практика
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/169771
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Інтегральне оцінювання ефективності використання виробничої складової потенціалу економічної безпеки підприємства / Ю.Ю. Копча // Управління економікою: теорія та практика: Зб. наук. пр. — К: ІЕП НАНУ, 2019. — С. 249-258. — Бібліогр.: 11 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Зазначено, що постійна і швидка зміна впливів зовнішнього середовища вимагає від підприємств здатності виявляти та прогнозувати можливі загрози їхній діяльності. Це актуалізує проблему вчасного оцінювання такого складного об’єкту як потенціал економічної безпеки, здатного забезпечити безперервність і ритмічність виробництва та нівелювати негативні впливи окремих чинників, певним чином гарантувати збереження такої складної соціально-економічної системи як підприємство. Мета дослідження – розробити підхід щодо оцінювання виробничої складової економічної безпеки підприємств. Методологічною основою дослід¬ження виступають наукові праці класиків економічної науки, праці та публікації провідних вчених і фахівців з проблеми управління безпекою підприємства, об'єднання теоретичних і наукових методів: аналіз, синтез, теоретичне і логічне узагальнення. Запропоновано підхід щодо оцінювання виробничої складової економічної безпеки підприємства, який дозволяє охарактеризувати рівень достатності виробничих ресурсів для забезпечення розширеного відтворення, виявити основні аспекти діяльності підприємства, що негативно впливають на потенціал економічної безпеки та забезпечити найбільш прийнятні напрямки щодо його підвищення. Побудовано на основі регресійного аналізу багатофакторну модель оцінки виробничої складової потенціалу економічної безпеки підприємства. Наведено показники регресійної статистики моделі, які свідчать, що зв’язок між інтегральним показником виробничої складової потенціалу економічної безпеки підприємств та його факторними показниками характеризується як високий, близький до тісного. Запропоновано інтерпретацію інтегрального показника здійснювати за шкалою Харрінгтона, що дозволяє надати показнику змістовне наповнення. Зазначено, що відповідно до критеріальної шкали оцінювання протягом 2013–2018 рр. значення інтегрального показника виробничої складової потенціалу економічної безпеки досліджуваних підприємств знижуються. Це відображає їхню недостатню активність у виробничій діяльності, що створює передумови падіння рівня потенціалу економічної безпеки, гальмує впровадження науково-технічного прогресу. Обґрунтовано, що успішне функціонування підприємства передбачає наявність раціональної системи заходів щодо забезпечення його економічної безпеки, при цьому основні ризики пов’язані з виробничою складовою економічної безпеки підприємства.