Словацькі погляди на Україну (1880 – 1914 рр.)

Українські теми в словацькому контексті впродовж 1880 – 1914 рр. виявлялися у трьох напрямках: 1) слов'янофільський напрямок (ідеологічні, історичні, лінгвістичні, етнологічні, конфесіональні та культурні аспекти проблематики Росії та східних слов'ян), 2) документально-фактографічний нап...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2019
Автор: Гучкова, Д.І.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України 2019
Назва видання:Слово і Час
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/170808
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Словацькі погляди на Україну (1880 – 1914 рр.) / Д.І. Гучкова // Слово і Час. — 2019. — № 4. — С. 51-63. — Бібліогр.: 57 назв. — укp.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Українські теми в словацькому контексті впродовж 1880 – 1914 рр. виявлялися у трьох напрямках: 1) слов'янофільський напрямок (ідеологічні, історичні, лінгвістичні, етнологічні, конфесіональні та культурні аспекти проблематики Росії та східних слов'ян), 2) документально-фактографічний напрямок (подорожні нотатки) тa 3) літературний напрямок (переклади творів українських письменників тa інформація про українське літературне життя в словацькій літературній публіцистиці). Ці напрямки перепліталися, але найвагомішою була ідеологічна концепція слов'янської взаємності, яка принципово визначала характер словацьких поглядів на українське церковне життя, емансипаційний рух, особисто пережиті реалії та літературу. Поступове прийняття української національної ідентичності, яка викарбовувалася, стало справою пізнішого періоду.