Міста рідного краю як “мовчазні” речники епохи в літературно-критичних нарисах Романа Гром'яка, об'єднаних у книзі “Культура. Політика. Інтеліґенція. Публіцистика літературознавця”

Статтю присвячено аналізові хронотопного концепту “рідного локусу”, осмисленому Р. Гром’яком теоретично і практично в найновішому збірнику статей “Культура. Політика. Інтелігенція”. Власне теоретичний аспект цієї проблеми розглянуто в контексті концепції професора про літературу як конкретно-чуттєву...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2009
Автор: Луцак, С.М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України 2009
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/17099
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Міста рідного краю як “мовчазні” речники епохи в літературно-критичних нарисах Романа Гром'яка, об'єднаних у книзі “Культура. Політика. Інтеліґенція. Публіцистика літературознавця” / С.М. Луцак // Актуальні проблеми слов’янської філології. Серія: Лінгвістика і літературознавство: Міжвуз. зб. наук. ст. — 2009. — Вип. XXII. — С. 52-60. — Бібліогр.: 15 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Статтю присвячено аналізові хронотопного концепту “рідного локусу”, осмисленому Р. Гром’яком теоретично і практично в найновішому збірнику статей “Культура. Політика. Інтелігенція”. Власне теоретичний аспект цієї проблеми розглянуто в контексті концепції професора про літературу як конкретно-чуттєву форму освоєння світу та своєрідну “пам’ять суспільства”, а також із урахуванням його висновків про специфіку структурування художнього простору в українській літературі часів захоплення ідеєю возз’єднання східних і західних земель у часи СРСР. На підставі проведеного вченим практичного аналізу змодельовано семіосферу “міст рідного краю” в дискурсі тієї літератури.