Вміст ліпофусцинових сполук у листках Sium latifolium L. за різних умов водозабезпечення

Вивчено утворення лiпофусцинових сполук, так званих пiгментiв старiння, у листках рослин суходiльного та повiтряно-водного екотипiв Sium latifolium L. на стадiї цвiтiння та плодоношення. Вiдмiчено появу даних сполук у представникiв обох екотипiв вже на стадiї цвiтiння ще за вiдсутностi явних ознак с...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Видавничий дім "Академперіодика" НАН України
Дата:2009
Автор: Бараненко, В.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2009
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/17161
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Вміст ліпофусцинових сполук у листках Sium latifolium L. за різних умов водозабезпечення / В.В. Бараненко // Доп. НАН України. — 2009. — № 7. — С. 161-164. — Бібліогр.: 15 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
id irk-123456789-17161
record_format dspace
spelling irk-123456789-171612011-02-24T12:04:44Z Вміст ліпофусцинових сполук у листках Sium latifolium L. за різних умов водозабезпечення Бараненко, В.В. Біологія Вивчено утворення лiпофусцинових сполук, так званих пiгментiв старiння, у листках рослин суходiльного та повiтряно-водного екотипiв Sium latifolium L. на стадiї цвiтiння та плодоношення. Вiдмiчено появу даних сполук у представникiв обох екотипiв вже на стадiї цвiтiння ще за вiдсутностi явних ознак старiння. На стадiї плодоношення мало мiсце подальше накопичення лiпофусцинiв. Рослини суходiльного екотипу, що зростали за умов помiрного дефiциту вологи у грунтi, характеризувалися iстотнiшим утворенням сполук як на стадiї цвiтiння, так i на стадiї плодоношення порiвняно з повiтряно-водними рослинами, що зростали за умов достатнього зволоження грунту. Очевидно, процеси старiння у суходiльних рослин настають ранiше i їх перебiг iнтенсивнiший, нiж у повiтряно-водних, що може бути обумовлено помiрним дефiцитом вологи в грунтi. The content of lipofuscins, the so-called aging pigments, has been studied in leaves of terrestrial and air-watering Sium latifolium L. ecotypes at the stages of flowering and fertility of plants. The lipofuscins were detected at the flowering of plants, but the senescence symptoms were not detected in plants of both ecotypes. More considerable content of lipofuscins took place at the stage of plant fertility. The terrestrial plants grown under temperate water deficit had higher content of lipofuscins on both stages of ontogenesis in comparison with air-watering plants grown under sufficient watering. We conclude that the terrestrial plants are characterized by more intense senescence processes than air-watering plants. 2009 Article Вміст ліпофусцинових сполук у листках Sium latifolium L. за різних умов водозабезпечення / В.В. Бараненко // Доп. НАН України. — 2009. — № 7. — С. 161-164. — Бібліогр.: 15 назв. — укр. 1025-6415 http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/17161 577.115.7;581.148 uk Видавничий дім "Академперіодика" НАН України
institution Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
collection DSpace DC
language Ukrainian
topic Біологія
Біологія
spellingShingle Біологія
Біологія
Бараненко, В.В.
Вміст ліпофусцинових сполук у листках Sium latifolium L. за різних умов водозабезпечення
description Вивчено утворення лiпофусцинових сполук, так званих пiгментiв старiння, у листках рослин суходiльного та повiтряно-водного екотипiв Sium latifolium L. на стадiї цвiтiння та плодоношення. Вiдмiчено появу даних сполук у представникiв обох екотипiв вже на стадiї цвiтiння ще за вiдсутностi явних ознак старiння. На стадiї плодоношення мало мiсце подальше накопичення лiпофусцинiв. Рослини суходiльного екотипу, що зростали за умов помiрного дефiциту вологи у грунтi, характеризувалися iстотнiшим утворенням сполук як на стадiї цвiтiння, так i на стадiї плодоношення порiвняно з повiтряно-водними рослинами, що зростали за умов достатнього зволоження грунту. Очевидно, процеси старiння у суходiльних рослин настають ранiше i їх перебiг iнтенсивнiший, нiж у повiтряно-водних, що може бути обумовлено помiрним дефiцитом вологи в грунтi.
format Article
author Бараненко, В.В.
author_facet Бараненко, В.В.
author_sort Бараненко, В.В.
title Вміст ліпофусцинових сполук у листках Sium latifolium L. за різних умов водозабезпечення
title_short Вміст ліпофусцинових сполук у листках Sium latifolium L. за різних умов водозабезпечення
title_full Вміст ліпофусцинових сполук у листках Sium latifolium L. за різних умов водозабезпечення
title_fullStr Вміст ліпофусцинових сполук у листках Sium latifolium L. за різних умов водозабезпечення
title_full_unstemmed Вміст ліпофусцинових сполук у листках Sium latifolium L. за різних умов водозабезпечення
title_sort вміст ліпофусцинових сполук у листках sium latifolium l. за різних умов водозабезпечення
publisher Видавничий дім "Академперіодика" НАН України
publishDate 2009
topic_facet Біологія
url http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/17161
citation_txt Вміст ліпофусцинових сполук у листках Sium latifolium L. за різних умов водозабезпечення / В.В. Бараненко // Доп. НАН України. — 2009. — № 7. — С. 161-164. — Бібліогр.: 15 назв. — укр.
work_keys_str_mv AT baranenkovv vmístlípofuscinovihspolukulistkahsiumlatifoliumlzaríznihumovvodozabezpečennâ
first_indexed 2023-10-18T16:59:25Z
last_indexed 2023-10-18T16:59:25Z
_version_ 1796140396631293952