Розмежування понять “мова” і “мовлення” у мовознавстві

У статті розглядаються бінарні ознаки, за якими розмежовують поняття “мова” і “мовлення”. Окремі з цих дихотомічних рис, що характеризують мову і мовлення, докладно пояснюються. Описано рівні мовної структури (мовного механізму); пропонуються нові терміни для мовних одиниць синтаксичного, морфологіч...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2010
Автор: Сигеда, П.І.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України 2010
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/17239
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Розмежування понять “мова” і “мовлення” у мовознавстві / П.І. Сигеда // Актуальні проблеми слов’янської філології. Серія: Лінгвістика і літературознавство: Міжвуз. зб. наук. ст. — 2010. — Вип. XXIII, ч. 1. — С. 413-430. — Бібліогр.: 23 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті розглядаються бінарні ознаки, за якими розмежовують поняття “мова” і “мовлення”. Окремі з цих дихотомічних рис, що характеризують мову і мовлення, докладно пояснюються. Описано рівні мовної структури (мовного механізму); пропонуються нові терміни для мовних одиниць синтаксичного, морфологічного і словотвірного рівнів. Робляться деякі припущення стосовно дискусійних питань. З практичних аспектів розмежування мови і мовлення автором згадується лише один – методика викладання іноземної мови.