Колективне авторство в українській науці: маргінальний ефект чи нове явище?

Однією з ознак сучасної науки є формування великих стійких колаборацій науковців, які працюють у рамках проєктів, виконання яких потребує концентрації значних матеріальних і людських ресурсів. Результати їхніх досліджень публікуються за авторства колективів, що іноді налічують до кількох тисяч уча...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2020
Автори: Мриглод, О.І., Мриглод, І.М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2020
Назва видання:Вісник НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/172793
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Колективне авторство в українській науці: маргінальний ефект чи нове явище? / О.І. Мриглод, І.М. Мриглод // Вісник Національної академії наук України. — 2020. — № 7. — С. 34-48. — Бібліогр.: 26 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Однією з ознак сучасної науки є формування великих стійких колаборацій науковців, які працюють у рамках проєктів, виконання яких потребує концентрації значних матеріальних і людських ресурсів. Результати їхніх досліджень публікуються за авторства колективів, що іноді налічують до кількох тисяч учасників. Метою нашої роботи є дослідити вплив таких статей на наукометричні індикатори публікаційної діяльності окремих учених, дослідницьких центрів та всього сегменту української науки. Проведено аналіз бібліометричних даних, отриманих з наукометричної бази Scopus. Показано, що, попри незначну частку публікацій за авторством великих колективів, їхній вплив на наукометричні показники може бути статистично значущим. Отримані результати свідчать про необхідність внесення змін в усталені наукометричні методики та підходи для адекватного врахування цього явища.