Концептуальні питання цифровізації інноваційних мереж

Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю вирішення завдання опрацювання концептуальних питань управління цифровими трансформаціями в контексті інноваційних трендів з огляду на всеосяжний вплив і масштабні перспективи процесів цифровізації.Статтю присвячено аналізу цифрових аспектів іннов...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2020
Автори: Шевцова, Г.З., Омельяненко, В.А., Прокопенко, О.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2020
Назва видання:Економіка промисловості
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/173183
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Концептуальні питання цифровізації інноваційних мереж / Г.З. Шевцова, В.А. Омельяненко, О.В. Прокопенко // Економіка промисловості. — 2020. — № 4 (92). — С. 67–90. — Бібліогр.: 53 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю вирішення завдання опрацювання концептуальних питань управління цифровими трансформаціями в контексті інноваційних трендів з огляду на всеосяжний вплив і масштабні перспективи процесів цифровізації.Статтю присвячено аналізу цифрових аспектів інноваційної політики, зокрема на основі використання міжнародних рейтингів, визначення особливостей побудови цифрового компоненту інноваційних мереж і поглиблення науково-методичних підходів до цифрового супроводу інноваційних процесів.Подано огляд сучасних науково-методичних підходів до визначення впливу цифрової трансформації на інноваційний процес. Цифрова трансформація може розглядатися як чинник доступу до інформації та нових можливостей, що можуть поліпшити технологічний потенціал. Для оцінки впливу цифровізації на розвиток інноваційних процесів використано дані Глобального індексу інновацій (Global Innovation Index) та Індексу розвитку ІКТ (ICT Development Index). За результатами розрахунків одержано значущі оцінки позитивної кореляції з ключовими складовими інноваційної системи та рівнем розвитку кластерів.Визначено маркетинговий, комунікаційний, інфраструктурний, міжнародний виміри цифровізації інноваційних процесів. Доведено, що зростаюча доступність ІКТ обумовлює необхідність своєчасно переосмислити багато процесів в інноваційній сфері. На основі світового досвіду аргументовано роль університетів, які повинні взяти на себе вагому частку відповідальності за формування нового технологічного укладу через підвищення якості досліджень й упровадження їх результатів у реальну економіку в рамках мереж типу S2B-B2S (Science-to-Business - Business-to-Science).Обґрунтовано, що комплексний підхід до створення цифрових інноваційних екосистем потребує вивчення як інститутів, так і учасників, мереж їх взаємодії, специфіку середовища, ресурси, технології тощо. Роль ІКТ у розвитку інноваційних мереж запропоновано розглядати на основі поєднання таких сучасних підходів до розробки інновацій: багатодисциплінарний інженерний аналіз, методологія системного проєктування та методологія паралельного інжинірингу.Поглиблення науково-методичних підходів до цифрового супроводу інноваційних процесів дозволило визначити інші перспективні напрями цифровізації інноваційних процесів, наприклад у рамках діяльності органів державної влади, що забезпечують упровадження технологій електронного врядування.