Реєстр сотням та козакам Київського полку

Мета цієї публікації – ввести у науковий обіг нове, маловідоме архівне джерело з історії Київського полку XVII ст., що значно поглиблює наші знання про його кордони, сотні, козацьку старшину, кількісний та якісний склад тогочасного суспільства в межах означеної територіальної одиниці Гетьманщини. М...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України
Дата:2020
Автор: Ситий, І.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України 2020
Назва видання:Сiверянський літопис
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/173239
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Реєстр сотням та козакам Київського полку / І. Ситий // Сіверянський літопис. — 2020. — № 4. — С. 76-86. — Бібліогр.: 5 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Мета цієї публікації – ввести у науковий обіг нове, маловідоме архівне джерело з історії Київського полку XVII ст., що значно поглиблює наші знання про його кордони, сотні, козацьку старшину, кількісний та якісний склад тогочасного суспільства в межах означеної територіальної одиниці Гетьманщини. Методологічно робота ґрунтувалась на принципах науковості та об'єктивізму. Методи добирались з огляду на поставлену мету, переважно загальнонаукові задля поліпшення аналізу змісту архівного джерела. Наукова новизна полягає в тому, що реєстр заповнює прогалину в ранній історії цього полку, що вкрай погано досліджено через брак джерел. Висновки. Документ було представлено науковому загалу із збереженням мови, орфографії, пунктуації та структури оригіналу. Перелік сотень, згаданих у реєстрі, свідчить про те, що мова йде щодо історії полку до його поділу на правобережний та лівобережний. Актуальність публікації цього джерела добре ілюструють слова Ярослава Дашкевича: «Історію цього полку досліджено погано. Його територія часто змінювалася, хронологія багатьох сотень недостовірна. Після поділу України між Росією і Польщею (в Андрусові, 1667) було два Київські полки – лівобережний та правобережний (підпорядкований гетьманові Петру Дорошенку, 1667–1672; склад сотень незрозумілий)».