Автобіографія археолога і нумізмата Валентина Шугаєвського

Мета статті – оприлюднення оригінального тексту автобіографії українського археолога, нумізмата та музейника Валентина Шугаєвського (1884–1966), який тривалий час працював на Чернігівщині. Вона відображає життєвий шлях та науковий доробок науковця з 1884 р. до кінця 30-х рр. ХХ ст. Валентин Шугаєвс...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2020
Автор: Блакитний, М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України 2020
Назва видання:Сiверянський літопис
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/173240
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Автобіографія археолога і нумізмата Валентина Шугаєвського / М. Блакитний // Сіверянський літопис. — 2020. — № 4. — С. 87-93. — Бібліогр.: 4 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Мета статті – оприлюднення оригінального тексту автобіографії українського археолога, нумізмата та музейника Валентина Шугаєвського (1884–1966), який тривалий час працював на Чернігівщині. Вона відображає життєвий шлях та науковий доробок науковця з 1884 р. до кінця 30-х рр. ХХ ст. Валентин Шугаєвський був першим керівником музейного «монополіста» Чернігова – Чернігівського державного музею (нині – Чернігівський історичний музей ім. В. В. Тарновського), першим головою Комітету охорони пам'яток старовини і мистецтва Чернігівщини, одним з перших дослідників археологічних комплексів біля сіл Шестовиця та Виповзів, автором першої монографії з історії грошового обігу на українських землях у ХVІІ ст. Він брав активну участь у створенні Глухівського, Конотопського, Новгород-Сіверського, Сосницького та Остерського музеїв, досліджував та вивчав нумізматичні колекції Одеського історико-археологічного, Харківського археологічного, Полтавського, Дніпропетровського, Вінницького, Маріупольського та Ялтинського музеїв. Валентин Андрійович народився у родині чернігівського адвоката Андрія Степановича Шугаєвського, дід – протоієрей Стефан Васильович Шугаєвський – був настоятелем П'ятницької церкви Чернігова (з 1839 по 1898 рр.). Родина мала садибу, розташовану на розі Воздвиженської та Мстиславської вулиць. В. Шугаєвський був чи не єдиним фахівцем на Чернігівщині з археології, нумізматики і музейної справи, який мав відповідну освіту та досвід роботи (закінчив Археологічний інститут у Санкт-Петербурзі). Наукова новизна полягає в тому, що вперше оприлюднено текст автобіографії Валентина Шугаєвського. Остання зберігається у родинному архіві у США. Документ подає біографічні дані і огляд наукової діяльності В. Шугаєвського з 1884 по 1938 рр. Висновки. Автобіографія допомагає встановити маловідомі сторінки життя і діяльності В. Шугаєвського, особливо у 20–30-і рр. ХХ ст., коли науковець активно займався музейною справою, археологією, нумізматикою. Документ був складений наприкінці 1938 р. особисто Валентином Шугаєвським.