Україна — CERN: шлях до співпраці

Вступ. CERN (ЦЕРН) — це Європейська організація з ядерних досліджень, найбільша в світі лабораторія фізики ви соких енергій, яка формує творчі відносини між вченими різних країн. Проблематика. Розвиток міжнародного наукового співробітництва, зокрема створення умов для розширення участі українськи...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2019
Автори: Гриньов, Б.В., Тітов, М.П., Стадник, П.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2019
Назва видання:Наука та інновації
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/174075
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Україна — CERN: шлях до співпраці / Б.В. Гриньов, М.П. Тітов, П.О. Стадник // Наука та інновації. - 2019. — 2019. — Т. 15, № 5. — С. 93-105. — Бібліогр.: 21 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Вступ. CERN (ЦЕРН) — це Європейська організація з ядерних досліджень, найбільша в світі лабораторія фізики ви соких енергій, яка формує творчі відносини між вченими різних країн. Проблематика. Розвиток міжнародного наукового співробітництва, зокрема створення умов для розширення участі українських учених у проведенні найкрупніших фізичних експериментів з ядерної фізики, отримання нових знань і впливу цих явищ на інноваційні процеси в Україні. Мета. Аналіз факторів, що сприяють розвитку співпраці між українськими вченими і CERN та окреслення перспектив на майбутнє. Матеріали й методи. Аналіз наукової діяльності CERN в міжнародному співробітництві та огляд міжнародних наукових проектів CERN в галузі фізики високих енергій. Результати. Проаналізовано шлях співробітництва з Україною від самого початку створення CERN до підписання угоди про асоційоване членство України в CERN. Наведено приклади позитивного впливу співпраці з CERN на інноваційні процеси в Україні, зокрема в галузі розробки і виробництва нових високотехнологічних матеріалів, без яких важко уявити реалізацію сучасних експериментів з фізики високих енергій. Асоційоване членство дало змогу українським вченим набагато активніше брати участь у вивченні глобальних фізичних явищ всесвіту в найсучаснішій експериментальній лабораторії, а інженерам і технікам — освоювати найпередовіші інноваційні технології, зокрема інформаційні та медичні. Окреслено перспективи подальшої співпраці. Висновки. Співробітництво з CERN дає змогу Україні скористатися у своєму розвитку можливостями проголошеної місії CERN, одним із основних завдань якої є об'єднання людей різних країн і культур через науку. Викладачам, студентам та учням України відкрилися нові можливості роботи з новітніми методами, сучасним обладнанням та інноваційними підходами у справі підготовки висококваліфікованих фахівців з фізики та супутніх галузей науки і техніки.