Родовід отамана Євгена Ангела

Метою дослідження є вивчення родоводу одного з керівників повстанського руху на Чернігівщині в 1918–1919 рр., отамана Євгена Ангела, уродженця с. Власівки Ічнянського району. У процесі написання роботи застосовувалися генеалогічні методи дослідження, для чого вивчалися архівні документи Державного...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2020
Автор: Гузь, Б.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України 2020
Назва видання:Сiверянський літопис
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/174216
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Родовід отамана Євгена Ангела / Б. Гузь // Сіверянський літопис. — 2020. — № 6. — С. 119-125. — Бібліогр.: 26 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Метою дослідження є вивчення родоводу одного з керівників повстанського руху на Чернігівщині в 1918–1919 рр., отамана Євгена Ангела, уродженця с. Власівки Ічнянського району. У процесі написання роботи застосовувалися генеалогічні методи дослідження, для чого вивчалися архівні документи Державного архіву Чернігівської області – метричні й сповідні книги та ревізькі реєстри – з подальшою обробкою, співставленням та аналізом знайденої інформації. Наукова новизна роботи полягає в реконструкції невідомого раніше родоводу отамана Ангела, починаючи від появи його предків на Чернігівщині. Основні результати дослідження: вперше встановлено, що Ангели проживали на Чернігівщині ще в XVIII ст., перші представники роду носили прізвище Калениченко й були родичами Степана Софроновича Ангела, який народився близько 1742 р. і проживав у слободі Туркенівці. Прапрадідом Євгена Ангела був Микита Іванович Калениченко, який оселився в Туркенівці після російсько-турецької війни 1787–1791 рр. Близько 1827 р. родину Калениченків перевели в Качанівку дворовими в маєток поміщика Григорія Тарновського. До 1840 р. прізвище Калениченко поступово замінилося на Ангел, а з середини XIX ст. в метричних книгах стала вживатися й російська форма прізвища – Ангелов. Висновки: проведені дослідження дозволили суттєво розширити знання про рід отамана Ангела. Витоки роду сягають другої половини ХVIII ст., а його персональний склад встановлено до 5-го коліна. Отримана інформація про походження Ангелів дещо відрізняється від попередніх уявлень та сімейних переказів про болгарське коріння роду.