Полімерні протонообмінні середовища з іонними зв'язками в основному ланцюзі полімеру

Запропоновано спосіб отримання першого представника полімерного протонпровідного середовища з протон ними іонними групами в основному ланцюзі полімеру взаємною нейтралізацією телехелевих реакційноздатних лінійних олігомерів з кінцевими групами основного і кислотного характеру. Як олігомер з основним...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2020
Автори: Гуменна, М.А., Клименко, Н.С., Стрюцький, О.В., Коваленко, Л.Л., Кравченко, В.В., Шевчук, О.В., Шевченко, В.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2020
Назва видання:Доповіді НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/174273
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Полімерні протонообмінні середовища з іонними зв'язками в основному ланцюзі полімеру / М.А. Гуменна, Н.С. Клименко, О.В. Стрюцький, Л.Л. Коваленко, В.В. Кравченко, О.В. Шевчук, В.В. Шевченко // Доповіді Національної академії наук України. — 2020. — № 12. — С. 60-66. — Бібліогр.: 15 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Запропоновано спосіб отримання першого представника полімерного протонпровідного середовища з протон ними іонними групами в основному ланцюзі полімеру взаємною нейтралізацією телехелевих реакційноздатних лінійних олігомерів з кінцевими групами основного і кислотного характеру. Як олігомер з основними властивостями використовували олігоетиленоксид, що містить на кінцях ланцюга фрагменти 1-(3-амінопропіл)імідазолу з двома типами основних центрів — аліфатичними вторинними амінними групами та імідазольними фрагментами. Як олігомер кислотного характеру використовували олігоетиленоксид з кінцевими сульфокислотними групами. Згідно з аналізом значень ΔрКₐ, при еквімольному співвідношенні вихідних сполук, більш імовірним є протонування аліфатичних вторинних аміногруп у складі олігомеру основного типу з формуванням іонно-подовженого полімерного ланцюга. Показано, що синтезований полімер містить два типи кристалічних утворень з температурами плавлення 37,6 та 46,2 °С і переходить у рідкий стан у разі нагрівання до вищих значень. Протонна провідність полімеру в безводних умовах близька до провідності вказаного вихідного телехелевого сульфокислотного олігомеру в інтервалі температур 40—100 °С і сягає 2,3 • 10⁻⁴ См/см при 100 °С, однак досягається при значно меншому вмісті носіїв заряду протонів.