Гляреофитон и биоэкологическая природа облигатных гляреофитов верхнего пояса Горного Крыма на примере Lamium glaberrimum (Lamiaceae)

Біоморфологічні ознаки рослин, які інтерпретували як адаптивні до умов рухливих осипів: розгалужені кореневища, потужні та глибокі стрижнекореневі системи, що пронизують осип, тощо, характеризують цілком інші екологічні умови. Рослинність осипного схилу формується не етапами в міру заростання о...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2014
Автор: Никифоров, А.Р.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України 2014
Назва видання:Український ботанічний журнал
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/174917
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Гляреофитон и биоэкологическая природа облигатных гляреофитов верхнего пояса Горного Крыма на примере Lamium glaberrimum (Lamiaceae) / А.Р. Никифоров // Український ботанічний журнал. — 2014. — Т. 71, № 1. — С. 22-28. — Бібліогр.: 18 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Біоморфологічні ознаки рослин, які інтерпретували як адаптивні до умов рухливих осипів: розгалужені кореневища, потужні та глибокі стрижнекореневі системи, що пронизують осип, тощо, характеризують цілком інші екологічні умови. Рослинність осипного схилу формується не етапами в міру заростання осипу та його стабілізації, а синхронно з появою цього ландшафту. На прикладі рослин Lamium glaberrimum (K. Koch) Taliev виділені ключові ознаки облігатних гляреофітів: насіннєве відновлення, розповсюдження насіння на коротку відстань, відносна термофільність, мезофільність, геофілія, здатність гіпокотилю та пагонів видовжуватися у сприятливий сезонний період та швидко долати шар щебеню, дрібнокоренева система, зимівля органів відновлення в товщі щебеню, нетривалий життєвий цикл. Особливості біоекологічної природи не уможливлюють занесення облігатних гляреофітів до складу синтаксонів петрофітної рослинності.