Гриби-деструктори мертвої деревини Fagus sylvatica (Fagaceae) в лісах Національного природного парку "Гуцульщина"

Представлено результати дослідження видової різноманітності грибів-деструкторів мертвої деревини бука в заповідній зоні та зоні регульованої рекреації Національного природного парку "Гуцульщина". Встановлено видовий склад ксилотрофів на кожній із п'яти стадій деструкції деревини Fag...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2018
Автор: Пасайлюк, М.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України 2018
Назва видання:Український ботанічний журнал
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/176709
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Гриби-деструктори мертвої деревини Fagus sylvatica (Fagaceae) в лісах Національного природного парку "Гуцульщина" / М.В. Пасайлюк // Український ботанічний журнал. — 2018. — Т. 75, № 4. — С. 348-355. — Бібліогр.: 48 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Представлено результати дослідження видової різноманітності грибів-деструкторів мертвої деревини бука в заповідній зоні та зоні регульованої рекреації Національного природного парку "Гуцульщина". Встановлено видовий склад ксилотрофів на кожній із п'яти стадій деструкції деревини Fagus sylvatica. Загалом виявлено 50 видів грибів та грибоподібних організмів. За видовим складом переважали лігнінруйнуючі гриби, в той час як представники целюлозоруйнівних грибів були відмічені на четвертій та п'ятій стадіях деструкції. Зареєстровано як види грибів, що характерні лише для однієї із стадій рокладу деревини, так і види, плодові тіла яких спостерігали з другої–третьої до п'ятої стадії деструкції. На всіх стадіях розкладу провідними у деградації деревини F. sylvatica були представники порядку Polyporales. Єдиний вид Hericium coralloides, занесений до Червоної книги України, зарееєстровано нами на буковій колоді п'ятої стадії розкладу в заповідній зоні в урочищі "Каменистий".