Нові синтаксони степової рослинності Куяльницького лиману (Одеська обл., Україна)

На території долини Куяльницького лиману встановлено поширення нових синтаксонів степової рослинності класу Festuco-Brometea: 2 асоціацій та 4 субасоціацій. Ценози асоціації Festuco valesiacae-Galatelletum biflorae займають екотопи присхилових слабозасолених ділянок із мікрохвилястим мезорельєфом...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2019
Автори: Дубина, Д.В., Еннан Алім А. -А., Дзюба, Т.П., Вакаренко, Л.П., Шихалєєва, Г.М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України 2019
Назва видання:Український ботанічний журнал
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/176787
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Нові синтаксони степової рослинності Куяльницького лиману (Одеська обл., Україна) / Д.В. Дубина, А.А.-А. Еннан, Т.П. Дзюба, Л.П. Вакаренко, Г.М. Шихалєєва // Український ботанічний журнал. — 2019. — Т. 76, № 3. — С. 220-235. — Бібліогр.: 26 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:На території долини Куяльницького лиману встановлено поширення нових синтаксонів степової рослинності класу Festuco-Brometea: 2 асоціацій та 4 субасоціацій. Ценози асоціації Festuco valesiacae-Galatelletum biflorae займають екотопи присхилових слабозасолених ділянок із мікрохвилястим мезорельєфом і черепашково- піщаними ґрунтами, та схилових – з еродованими чорноземоподібними ґрунтами і відслоненнями вапняків. Угруповання асоціації Pimpinello titanophilae-Thymetum dimorphi приурочені до виходів вапнякових порід на крутих і пологих верхніх і середніх частинах схилів, а також до поверхонь занедбаних виробок черепашника. Включає дві субасоціації: typicum i paronychietosum cephalotae, що відрізняються флористичним складом та характером підстилаючих порід (пухкі щебенисті або тверді кам'яні брили). Ценози субасоціації Stipo lessingianae-Salvietum nutantis caraganetosum fruticis формуються на еродованих пологих схилах лиману південно-східної та південно-західної експозицій, де близько до поверхні залягають і стабілізують зсувні процеси вапняки. Угруповання субасоціації Ephedro distachyae-Stipetum capillatae stipetosum lessingianae приурочені переважно до схилів західного берега лиману з малопотужними чорноземоподібними щебенистими еродованими ґрунтами, часто з виходами вапняків. Особливості встановлених угруповань порівняно зі східними степами полягають у поєднанні в їхньому флористичному складі південностепових видів з північностеповими і лучними, що є умовою їхнього формування. Флористичну специфічність нових синтаксонів підкреслює також участь в їхніх ценофлорокомплексах субендемічних видів.