Galeopsis angustifolia (Lamiaceae) – новий адвентивний вид у флорі України

Повідомляється про знахідку Galeopsis angustifolia (Lamiaceae), нового для флори України виду адвентивних рослин. Він таксономічно близький до G. ladanum, з якого свого часу був виділений і від якого відрізняється за формою та розмірами листків і віночка, характером опушення чашечки, а також за хімі...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2019
Автори: Орлов, О.О., Якушенко, Д.М., Маєкова, Я., Заліберова, М., Протопопова, В.В., Андрик, Є.Й., Шевера, М.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України 2019
Назва видання:Український ботанічний журнал
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/176821
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Galeopsis angustifolia (Lamiaceae) – новий адвентивний вид у флорі України / О.О. Орлов, Д.М. Якушенко, Я. Маєкова, М. Заліберова, В.В. Протопопова, Є.Й. Андрик, М.В. Шевера // Український ботанічний журнал. — 2019. — Т. 76, № 6. — С. 542-547. — Бібліогр.: 39 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Повідомляється про знахідку Galeopsis angustifolia (Lamiaceae), нового для флори України виду адвентивних рослин. Він таксономічно близький до G. ladanum, з якого свого часу був виділений і від якого відрізняється за формою та розмірами листків і віночка, характером опушення чашечки, а також за хімічним складом. У флорі деяких країн, що межують з Україною, приналежність виду до природної або адвентивної фракцій дискусійна. Так, у флорі Словаччини він вважається природним, в Угорщині його зараховано до провізорного списку археофітів, а в Польщі, принаймні в північній її частині, а також у Білорусі вид розглядається як кенофіт. Рослини G. angustifolia були виявлені на коліях залізничних станцій у двох регіонах України: у 2016 і 2017 рр. в Житомирському Поліссі, а в 2018 р. – на Закарпатській низовині. Вид належить до групи кенофітів, за способом занесення – до ксенофітів, за ступенем натуралізації – до колонофітів у Житомирському Поліссі та ефемерофітів – на Закарпатській низовині. Наведені основне таксономічне цитування, коротка морфологічна характеристика рослин, відомості щодо географічного поширення (первинний та вторинний ареали) та еколого-ценотичної приуроченості виду, складена картосхема його поширення в Україні.