Автоколебания струи, натекающей на клин. Механизм возникновения обратной связи

Шляхом безпосереднього числового розв’язання нестацiонарної системи рiвнянь Нав’є – Стокса розв’язано задачу про натiкання затопленого струменя, сформованого вузьким каналом (соплом), на гострий жорсткий клин. Отримано данi про залежностi полiв завихреностi та полiв тиску вiд часу протягом перехiдно...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автори: Вовк, И.В., Гринченко, В.Т., Малюга, В.С.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут математики НАН України 2015
Назва видання:Нелінійні коливання
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/177218
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Автоколебания струи, натекающей на клин. Механизм возникновения обратной связи / И.В. Вовк, В.Т. Гринченко, В.С. Малюга // Нелінійні коливання. — 2015. — Т. 18, № 3. — С. 323-331 — Бібліогр.: 8 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Шляхом безпосереднього числового розв’язання нестацiонарної системи рiвнянь Нав’є – Стокса розв’язано задачу про натiкання затопленого струменя, сформованого вузьким каналом (соплом), на гострий жорсткий клин. Отримано данi про залежностi полiв завихреностi та полiв тиску вiд часу протягом перехiдного процесу i процесу сталих автоколивань струменя. Встановлено, що протягом перехiдного процесу роль гiдродинамiчного каналу зворотного зв’язку вiдiграють вихровi утворення, що виникли в момент початкового натiкання променя на клин i рухаються проти течiї променя. У процесi сталих автоколивань гiдродинамiчний канал зворотного зв’язку формується за рахунок рiзницi тискiв на гранях клина i перiодичної змiни їх знака, що викликає перiодичний потiк середовища з однiєї гранi клина на iншу i, як наслiдок, перiодичнi поперечнi вiдхилення струменя. Порiвняння теоретично оцiненої частоти автоколивань струменя з експериментальним значенням показує їхнiй збiг з графiчною точнiстю.