Ключові території перспективної екомережі Лісостепу України: основні загрози раритетній фітоценорізноманітності

Обгрунтовано створення екомережі в лісостеповій зоні України. Запропоновано виділити тут 52 ключові території національного та 78 - регіонального рівнів. Наведено їх загальну характеристику за типологічними та ценотичними ознаками та кількісний склад раритетних угруповань. За результатами досліджень...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автори: Дубина, Д.В., Устименко, П.М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України 2015
Назва видання:Український ботанічний журнал
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/177863
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Ключові території перспективної екомережі Лісостепу України: основні загрози раритетній фітоценорізноманітності / Д.В. Дубина, П.М. Устименко // Український ботанічний журнал. — 2015. — Т. 72, № 4. — С. 303-309. — Бібліогр.: 11 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Обгрунтовано створення екомережі в лісостеповій зоні України. Запропоновано виділити тут 52 ключові території національного та 78 - регіонального рівнів. Наведено їх загальну характеристику за типологічними та ценотичними ознаками та кількісний склад раритетних угруповань. За результатами досліджень визначено основні загрози раритетним фітоценозам на виділених ключових територіях регіону, які віднесли до 3-х груп - фізичне знищення, зміна середовища і забруднення. У першій групі провідними загрозами є вирубування, заліснення, перевипасання, пожежі та цілеспрямоване випалювання, розорювання, розробка кар'єрів, рекреація й урбанізація. У другій групі чинників переважають фрагментація екотопів і модифікація місцезростань, у третій - забруднення біологічне та комунальне. Встановлено також факти загроз природного характеру. Наведено приклади стосовно їх впливу на раритетні фітоценози. Зазначено, що втілення ідеї екомережі мінімізує джерела загроз для раритетного фітоценорізноманіття, запустить природні процеси їх відновлення та стабілізації.