Перші відомості про дискоміцети Національного природного парку "Синевир"

У результаті мікологічного обстеження НПП «Синевир» у 2009, 2013 та 2014 рр. було виявлено 39 видів дискоміцетів, що належать до трьох класів (Leotiomycetes, Orbiliomycetes, Pezizomycetes), чотирьох порядків (Helotiales, Orbiliales, Pezizales, Rhytismatales), 11 родин та 26 родів відділу Ascomycota...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України
Дата:2016
Автори: Зикова, М.О., Джаган, В.В., Дудка, І.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України 2016
Назва видання:Український ботанічний журнал
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/178478
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Перші відомості про дискоміцети Національного природного парку "Синевир" / М.О. Зикова, В.В. Джаган, І.О. Дудка // Український ботанічний журнал. — 2016. — Т. 73, № 5. — С. 510-515. — Бібліогр.: 15 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У результаті мікологічного обстеження НПП «Синевир» у 2009, 2013 та 2014 рр. було виявлено 39 видів дискоміцетів, що належать до трьох класів (Leotiomycetes, Orbiliomycetes, Pezizomycetes), чотирьох порядків (Helotiales, Orbiliales, Pezizales, Rhytismatales), 11 родин та 26 родів відділу Ascomycota. Проаналізовано особливості видового складу. Більшість видів дискоміцетів, які були знайдені в НПП «Синевир», є звичайними для території України, але також були виявлені рідкісні види, зокрема Ascobolus foliicola, Lasiobelonium nidulum, Neodasyscypha cerina та Rutstroemia petiolorum, відомі лише з поодиноких місцезнаходжень. Наведено список виявлених у НПП «Синевир» видів дискоміцетів із зазначенням субстрату, дати збору та точного локалітету з особливою увагою до зібраних тут рідкісних представників. Подальші дослідження цієї групи грибів можуть значно розширити наведений список.