Нові для України види ліхенофільних грибів

Чотири види ліхенофільних грибів уперше наведено для України з території НПП "Деснянсько-Старогутський". Целоміцет Cornutispora pyramidalis, що був знайдений на Parmelia sulcatа, характеризується трикутними безбарвними конідіями. Epicladonia stenospora має двоклітинні безбарвні конідії...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2017
Автори: Ходосовцев, О.Є., Дармостук, В.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України 2017
Назва видання:Український ботанічний журнал
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/178501
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Нові для України види ліхенофільних грибів / О.Є. Ходосовцев, В.В. Дармостук // Український ботанічний журнал. — 2017. — Т. 74, № 2. — С. 177-183. — Бібліогр.: 30 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Чотири види ліхенофільних грибів уперше наведено для України з території НПП "Деснянсько-Старогутський". Целоміцет Cornutispora pyramidalis, що був знайдений на Parmelia sulcatа, характеризується трикутними безбарвними конідіями. Epicladonia stenospora має двоклітинні безбарвні конідії та зростає на Сladonia foliacea. Тремеляльний гриб Heterocephalacria physciacearum формує світло-коричневі до темних гали на слані Physcia stellaris. Гіфоміцет Refractohilum intermedium утворює чисельні анеляції на конідіогенних клітинах, безбарвні фрагмоконідії та зростає на сланях накипних лишайників з роду Pachiphyale. У статті наведені описи, ілюстрації, місцезнаходження, поширення та екологічні особливості для кожного виду.