Рецепція України в поетичній творчості Р. М. Рільке: філософський аспект

У статті проаналізовано глибокі зв’язки німецькомовного поета- модерніста Р. М. Рільке зі слов’янським світом, який відіграв важливу роль у духовному житті й творчій еволюції поета. Розглянуто вплив подорожей Рільке Україною та Росією на становлення його філософсько-поетичної концепції; у цьому...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2016
Автор: Слоневська, І.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України 2016
Назва видання:Філологічний дискурс
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/178604
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Рецепція України в поетичній творчості Р. М. Рільке: філософський аспект / І. Слоневська // Філологічний дискурс: Зб. наук. праць. — 2016. — Вип. 4. — С. 147-155. — Бібліогр.: 8 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті проаналізовано глибокі зв’язки німецькомовного поета- модерніста Р. М. Рільке зі слов’янським світом, який відіграв важливу роль у духовному житті й творчій еволюції поета. Розглянуто вплив подорожей Рільке Україною та Росією на становлення його філософсько-поетичної концепції; у цьому контексті співставлено підходи до проблеми у вітчизняному та російському літературознавчих дискурсах. Акцентовано увагу на поетичній рецепції України та її культурних символів у творчості Рільке, передусім у збірці «Книга годин» («Часослов»). Зроблено висновок, що Україна відіграла важливу роль у становленні авторської світоглядно-поетичної концепції, філософському осмисленні світу, пізнанні слов’янського культурного універсуму, у якому поет вбачав «живий космос», єдність Бога, природи та людей.