Моделі автобіографізму в листах: ґендерна самосвідомість

У статті з’ясовано моделі автобіографізму в контексті аналізу ґендерного та психоаналітичного дискурсу, оприявленого в листах письменників української еміграції. Доведено, що ґендерна проблема та її науково-критичне осмислення уможливлює створення образу літератора крізь призму автобіографізму,...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2017
Автор: Крищук, В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України 2017
Назва видання:Філологічний дискурс
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/178651
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Моделі автобіографізму в листах: ґендерна самосвідомість / В. Крищук // Філологічний дискурс: Зб. наук. праць. — 2017. — Вип. 6. — С. 45-55. — Бібліогр.: 18 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті з’ясовано моделі автобіографізму в контексті аналізу ґендерного та психоаналітичного дискурсу, оприявленого в листах письменників української еміграції. Доведено, що ґендерна проблема та її науково-критичне осмислення уможливлює створення образу літератора крізь призму автобіографізму, сконденсованої думки, ідіостилю, екзистенційного «Я». Образ автора постулює ґендерну самоідентифікацію, самосвідомість, окреслює закономірності художнього мислення, задекларовані в літературному епістолярії. Спостережено, що звертання до власного «Я» зумовлено психічним станом організму чоловіка чи жінки, відтак стосунки коригуються певними відмінностями у прийомах когнітивної та емоційної обробки й передачі інформації, яка зафіксофана в кореспонденції.