Теоретичний аспект категорії "творча еволюція" в літературознавчій рецепції

Висвітлено ґенезу та розвиток категорії «творча еволюція» в літературно-критичній думці. З’ясовано її естетичну природу на різних етапах історико-літературного дискурсу, зокрема означено вклад у рецепцію творчості та її еволюції Арістотеля, Платона, І.Канта, Ф.Шеллінга, М.Бердяєва, А. Берґсона,...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2019
Автор: Крупка, В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України 2019
Назва видання:Філологічний дискурс
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/178741
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Теоретичний аспект категорії "творча еволюція" в літературознавчій рецепції / В. Крупка // Філологічний дискурс: Зб. наук. праць. — 2019. — Вип. 9. — С. 120-130. — Бібліогр.: 19 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Висвітлено ґенезу та розвиток категорії «творча еволюція» в літературно-критичній думці. З’ясовано її естетичну природу на різних етапах історико-літературного дискурсу, зокрема означено вклад у рецепцію творчості та її еволюції Арістотеля, Платона, І.Канта, Ф.Шеллінга, М.Бердяєва, А. Берґсона, З.Фройда, К.Ґ. Юнга, М. Бахтіна та ін. Відзначено, що на відміну від західноєвропейського дискурсу, в якому домінуючою була раціоналістична орієнтація на вивчення творчого поставання суб’єкта, українська літературно- критична думка спрямувала свій погляд на творчість як на розвиток і саморозвиток людини, на реалізацію її внутрішніх потенційних можливостей. Окреслено сучасне розуміння творчої еволюції, яке передбачає творчий пошук і авторську художність. Загалом звернено увагу на філософський, соціальний, психологічний і власне естетичний рівні творчості.