Банківська процентна та облікова політика як інструмент грошово-кредитного регулювання цінової стабільності

У статті досліджено сучасний стан та перспективи і напрями розвитку грошово-кредитної політики бан¬ку. Важливою проблемою фінансового менеджменту у сучасних ринкових умовах є ефективна монетарна політика, яка пов’язує необхідні обсяги банківського продукту з допустимим загальним рівнем ставок та ві...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2020
Автори: Сімаков, К.І., Федоренко, К.А.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2020
Назва видання:Вісник економічної науки України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/178778
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Банківська процентна та облікова політика як інструмент грошово-кредитного регулювання цінової стабільності / К.І. Сімаков, К.А. Федоренко // Вісник економічної науки України. — 2020. — № 2 (39). — С. 152-157. — Бібліогр.: 10 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті досліджено сучасний стан та перспективи і напрями розвитку грошово-кредитної політики бан¬ку. Важливою проблемою фінансового менеджменту у сучасних ринкових умовах є ефективна монетарна політика, яка пов’язує необхідні обсяги банківського продукту з допустимим загальним рівнем ставок та відносним значенням чистого процентного спреду та маржі. Рівноважна грошово-кредитна політика поєднує ставки залучених і розміщених коштів зі стратегічними завданнями розвитку банківських установ, підтримкою їхньої прибутковості та фінансової стійкості. Розглянуто сутність процентної політики НБУ та комерційних банків, її вплив на банківську систему загалом. Визначено основні цілі політики процентних ставок, розглянуто зовнішні та внутрішні фактори, які її формують. Досліджено основні принципи, на яких базується процентна політика банку та етапи її формування. Проаналізовано динаміку облікової ставки НБУ за 2008-2019 роки. Встановлено, що конкурентоспроможність та стабільність діяльності банку залежать від якісно розробленої політики процентних ставок, у результаті якої вплив процентного ризику поширюється на фінансові результати діяльності банку. Величина процента також сприяє більш ефективному використанню суб’єктами господарювання власних грошових коштів, адже, тримаючи їх у банку на поточному чи депозитному рахунку, вони мають можливість отримати додаткові доходи.