Зауваження та пропозиції Інституту економіки промисловості НАН України до проєкту Порядку присудження наукових ступенів

У статті висвітлено підготовлені науковцями Інституту економіки промисловості НАН України зауваження та пропозиції до проєкту Порядку присудження наукових ступенів, який розроблений Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) та запропонований для громадського обговорення....

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2020
Автори: Вишневський, В.П., Залознова, Ю.С., Брюховецька, Н.Ю., Булєєв, І.П., Новікова, О.Ф., Землянкін, А.І., Лях, О.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2020
Назва видання:Вісник економічної науки України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/178787
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Зауваження та пропозиції Інституту економіки промисловості НАН України до проєкту Порядку присудження наукових ступенів / В.П. Вишневський, Ю.С. Залознова, Н.Ю. Брюховецька, І.П. Булєєв, О.Ф. Новікова, А.І. Землянкін, О.В. Лях // Вісник економічної науки України. — 2020. — № 2 (39). — С. 206-209. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті висвітлено підготовлені науковцями Інституту економіки промисловості НАН України зауваження та пропозиції до проєкту Порядку присудження наукових ступенів, який розроблений Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) та запропонований для громадського обговорення. У пропозиціях порушуються питання організації захисту дисертацій, удосконалення організаційних форм представлення матеріалів, мотивації здобувачів наукового ступеня до наукової праці та залучення молоді до творчої діяльності, підвищення престижності науки, проблеми допуску до захисту дисертацій пошукувачів, які працюють на виробництві, a не в закладі вищої освіти чи науковій установі, персональної відповідальності членів спеціалізованої вченої ради за необґрунтованість прийняття рішень, низький рівень фахової експертизи та невимогливість, підкреслюється необхідність обґрунтування положень про фінансування процедур попереднього розгляду та саме захисту дисертацій, особливо у бюджетних закладах (установах). Значна увага в пропозиціях приділена наведеним у Порядку вимогам до здобувачів наукового ступеня щодо публікацій основних результатів дослідження. Запропонована система не передбачає збалансованість оплати праці науковців та витрат, які пов’язані публікацією їх наукових результатів у виданнях, що індексуються у провідних наукометричних базах. Недоцільно приймати запропоновані вимоги до дисертацій у вигляді наукових статей для здобувачів ступеня доктора філософії. В статті наведена таблиця змін, які пропонується внести до проєкту Порядку відносно публікацій. З огляду на те, що процес підготовки фахівців вищої наукової кваліфікації виходить далеко за межі повноважень і компетенції НАЗЯВО, пропонується повернутися до системи Вищої атестаційної комісії (ВАК) як контролюючого органу при Кабінеті Міністрів України, яка себе виправдала протягом багатьох років, водночас з розширенням прав, обов’язків і відповідальності закладів вищої освіти і наукових установ за підготовку наукових кадрів – докторів філософії та докторів наук. При цьому підкреслюється важлива роль МОН України та НАН України у науково-методичному забезпеченні робіт, які мають стати основою дисертаційних досліджень, їх експертизи та координації.