Феномен Феодосія Добржанського: до 100-річчя зачину його наукових досліджень у Києві (1921–1924)

У статті наведено результати розвідки щодо раннього київського періоду діяльності видатного генетика і зоолога, всесвітньо відомого еволюційного біолога Феодосія Григоровича Добржанського. Київський період, який тривав з 1909 до 1924 р. і охоплював навчання в Першій київській гімназії та Універси...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Date:2021
Main Author: Загороднюк, І.В.
Format: Article
Language:Ukrainian
Published: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2021
Series:Вісник НАН України
Subjects:
Online Access:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/178949
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Journal Title:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Cite this:Феномен Феодосія Добржанського: до 100-річчя зачину його наукових досліджень у Києві (1921–1924) / І.В. Загороднюк // Вісник Національної академії наук України. — 2021. — № 2. — С. 49-68. — Бібліогр.: 71 назв. — укр.

Institution

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Description
Summary:У статті наведено результати розвідки щодо раннього київського періоду діяльності видатного генетика і зоолога, всесвітньо відомого еволюційного біолога Феодосія Григоровича Добржанського. Київський період, який тривав з 1909 до 1924 р. і охоплював навчання в Першій київській гімназії та Університеті св. Володимира, роботу на кафедрі зоології Київської політехніки та в Зоологічному музеї (зоологічному кабінеті) ВУАН, був ключовим у формуванні наукових інтересів ученого. Нарис підготовлено з урахуванням численних уточнень і виправлених помилок, накопичених у різних джерелах, зокрема щодо дат, місць перебування та роботи, назв установ та організацій тощо. Проаналізовано особливості діяльності Ф. Добржанського в Українському науковому товаристві, на кафедрі зоології Київської політехніки та в Зоологічному музеї ВУАН. Наведено відомості про тематику його наукових публікацій та доповідей, зібрані ним колекції, проаналізовано мотиви подальшої зміни місця роботи і від’їзду науковця спочатку до Петербурга, а потім до США.