Проблема 6360. Рудименты старовизантийской хронологии в русском летописании

Запропоновано висновок, що давньоруське літописання у найстаршій його частині зберегло датування переважно за болгарською (“старовiзантійською”) ерою (з різницею від Різдва Христового у 5505/5506 років), тому дати, які вважають помилковими, потребують тільки звичайного конвертування. В окремих...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2012
Автор: Чернов, А.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України 2012
Назва видання:Княжа доба: історія і культура
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/178955
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Проблема 6360. Рудименты старовизантийской хронологии в русском летописании / А. Чернов // Княжа доба: історія і культура. — 2012. — Вип. 6. — С. 19-35. — Бібліогр.: 57 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Запропоновано висновок, що давньоруське літописання у найстаршій його частині зберегло датування переважно за болгарською (“старовiзантійською”) ерою (з різницею від Різдва Христового у 5505/5506 років), тому дати, які вважають помилковими, потребують тільки звичайного конвертування. В окремих випадках допущено помилки при переписуванні чисел з грецької мови на глаголицю – “казус Срезневського”, який перший зауважив це явище. Отримано підтвердження здогаду Олексія Шахматова про вплив на початкове літописання пам’яток слов’янської (насамперед болгарської) писемності.