"Необычные песни" в тексте Галицко-Волынской летописи (по следам текстологических исследований Антона Генсерского)

Аналізується група звісток ГВЛ в частині до 1260 р. з унікальними відомостями про половецького, католицького і православного співців, які А. І . Г енсьорський піддав комплексному аналізу. Розвиваючи спостереження ученого, автор обґрунтовує ідею, що цей “пісенний” матеріал з’явився в тексті водноч...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2016
Автор: Ставиский, В.И.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України 2016
Назва видання:Княжа доба: історія і культура
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/179004
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:"Необычные песни" в тексте Галицко-Волынской летописи (по следам текстологических исследований Антона Генсерского) / В.И. Ставиский // Княжа доба: історія і культура. — 2016. — Вип. 10. — С. 229-241. — Бібліогр.: 44 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Аналізується група звісток ГВЛ в частині до 1260 р. з унікальними відомостями про половецького, католицького і православного співців, які А. І . Г енсьорський піддав комплексному аналізу. Розвиваючи спостереження ученого, автор обґрунтовує ідею, що цей “пісенний” матеріал з’явився в тексті водночас у вигляді доповнень на полях рукопису первинного тексту ГВЛ і пов’язаний з ім’ям єпископа Іоана. Усі ці звістки об’єднані специфічними стилістичними маркерами, зважаючи на які, до них можна приєднати статтю з похвалою князеві Василькові і повідомлення про вбивство ним Скомонда. Проведені спостереження над синтаксисом і стилістикою відповідних вістей дали змогу зробити висновок, що вони внесені до тексту рукопису ГВЛ, ймовірно, в 1265–1267 рр. як доповнення на полях рукопису тексту (оригіналу?) ГВЛ.