Історична геоморфологія і територія Галицько-Волинської держави за свідченнями Галицько-Волинського літопису

Проналізовано згадки Київського (ХІІ ст.) та Галицько-Волинського (ХІІІ ст.) літописів про рельєф – форми земної поверхні (гори, передгір’я, горбогір’я, пагорби, яри, печери, рівнини і поля) на території Карпат, Прикарпаття, Волині та Поділля. Розглянуто роль регіональної геоморфології у формув...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2018
Автор: Гудима, Ю.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України 2018
Назва видання:Княжа доба: історія і культура
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/179029
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Історична геоморфологія і територія Галицько-Волинської держави за свідченнями Галицько-Волинського літопису / Ю. Гудима // Княжа доба: історія і культура. — 2018. — Вип. 12. — С. 65-73. — Бібліогр.: 75 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Проналізовано згадки Київського (ХІІ ст.) та Галицько-Волинського (ХІІІ ст.) літописів про рельєф – форми земної поверхні (гори, передгір’я, горбогір’я, пагорби, яри, печери, рівнини і поля) на території Карпат, Прикарпаття, Волині та Поділля. Розглянуто роль регіональної геоморфології у формуванні зовнішніх і внутрішніх державних кордонів та перебігу воєнних кампаній, а також значення в економічному житті Галицько-Волинської держави (локалізація місць історичних битв між військами сусідніх держав, гірські перевали у міжнародній системі торгівельних шляхів). На підставі повідомлень літопису про рельєф окремих ділянок земної поверхні визначено закономірності деяких соціальних катастроф (війни, голод, епідемії) на історичних землях Галичини та Волині княжої доби.