Задача про математичний сейф та її розв'язання (частина 2)

Мета статті. Представлення методів розв’язання задачі про математичний сейф (в матричному та графовому виглядах) для різноманітних її варіацій, які пов’язані як з областю, над якою розглядається задача, так і зі структурою систем лінійних рівнянь над цими областями. Розглянуто розв’язання відповідн...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України
Дата:2021
Автори: Кривий, С.Л., Гогерчак, Г.І.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України 2021
Назва видання:Кібернетика та комп’ютерні технології
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/179350
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Задача про математичний сейф та її розв'язання (частина 2) / С.Л. Кривий, Г.І. Гогерчак // Кібернетика та комп’ютерні технології: Зб. наук. пр. — 2021. — № 1. — С. 16-28. — Бібліогр.: 3 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Мета статті. Представлення методів розв’язання задачі про математичний сейф (в матричному та графовому виглядах) для різноманітних її варіацій, які пов’язані як з областю, над якою розглядається задача, так і зі структурою систем лінійних рівнянь над цими областями. Розглянуто розв’язання відповідних систем у скінченних простих полях, скінченних полях, примарних кільцях лишків та скінченних кільцях. Всі наведені алгоритми мають оцінки часової складності. Результати. Наведено приклади розв’язання задачі про математичний сейф, умови існування розв’язків в різних областях, над якими ця задача розглядається (скінченні прості поля, скінченні поля, примарні кільця, і асоціативно-комутативні кільця з одиницею). Вибір відповідної області над якою розглядається задача про математичний сейф, та відповідного алгоритму розв’язання залежить від кількості позицій засувів сейфа. Всі наведені алгоритми супроводжуються оцінками їх часової складності, які розглядалися в першій частині даної роботи..