Публічне українське слово у 1900 –1914 роках (за матеріалами мемуарних текстів Дмитра Дорошенка)

У статті проаналізовано мемуарні тексти Дмитра Дорошенка («Мої спомини про давнє минуле (1901 – 1914 рр.)»). Вони знайомлять сучасного читача з маловідомими сторінками історії української мови початку ХХ ст., показаної через долі конкретних людей, їхніх вражень від бачених, пережитих подій. Це і...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2017
Автор: Мазур, Н.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут української мови НАН України 2017
Назва видання:Культура слова
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/180084
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Публічне українське слово у 1900 –1914 роках (за матеріалами мемуарних текстів Дмитра Дорошенка) / Н. Мазур // Культура слова. — 2017. — Вип. 87. — С. 170-179. — Бібліогр.: 5 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті проаналізовано мемуарні тексти Дмитра Дорошенка («Мої спомини про давнє минуле (1901 – 1914 рр.)»). Вони знайомлять сучасного читача з маловідомими сторінками історії української мови початку ХХ ст., показаної через долі конкретних людей, їхніх вражень від бачених, пережитих подій. Це історія українського національного руху, життя національно свідомої інтелігенції, яка розуміла значення української мови для освіти народу, розвитку його культури. Початок ХХ ст. позначений активним рухом за національно- культурне самоусвідомлення українського народу. У мемуарах персоналізується питання соціального і національного статусу української мови: автор пише про належність згадуваних осіб до українства, про їх ставлення до української мови.