Аналіз технологій доставки LTL вантажів з точки зору економічних, екологічних та соціальних витрат

Одним із основних напрямів покращення якості надання транспортних послуг є наближення рівня сервісу та розвитку інфраструктури до європейських стандартів, підвищення рівня безпеки та зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище. Відповідно, зростає роль комплексного розгляду логі...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут економіки промисловості НАН України
Дата:2021
Автори: Савченко, Л.В., Гриценко, С.І.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2021
Назва видання:Вісник економічної науки України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/180114
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Аналіз технологій доставки LTL вантажів з точки зору економічних, екологічних та соціальних витрат / Л.В. Савченко, С.І. Гриценко // Вісник економічної науки України. — 2021. — № 1 (40). — С. 127-136. — Бібліогр.: 26 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Одним із основних напрямів покращення якості надання транспортних послуг є наближення рівня сервісу та розвитку інфраструктури до європейських стандартів, підвищення рівня безпеки та зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище. Відповідно, зростає роль комплексного розгляду логістичних рішень; раціональність більше не розглядається тільки в економічних величинах (витрати, прибутки, термін окупності тощо), але й з точки зору впливу на навколишнє соціально-природне середовище (шкідливі викиди, ДТП, дорожні затори, шум тощо). Метою статті є розгляд системи перевезень LTL вантажів з точки зору різних компонентів економічних та соціально-екологічних впливів та відповідних витрат. У статті зроблено аналіз та подано власне бачення базової термінології та понять, пов’язаних з перевезенням LTL вантажів. Проаналізовано існуючий попит на перевезення LTL вантажів між регіонами України та визначено значну (більше 50%) частку попиту на такі перевезення серед загальної кількості запитів на доставку між областями країни. Процес доставки LTL вантажів розглянуто на базі взаємодії відповідних стейкхолдерів, перелік та характеристика яких визначена для консолідованої та неконсолідованої технології доставки. Основна увага приділена оцінці системи економічних та соціально-екологічних взаємовпливів, що супроводжують процес доставки, а також відповідним витратам та втратам. Викладено основні компоненти витрат, що, на думку авторів, мають прийматися до уваги при оцінці доцільності застосування тієї чи іншої технології перевезень LTL вантажів. Також сформульовано набір чинників, які впливають на межі доцільності застосування консолідованої технології доставки LTL вантажів.