Структурні зміни сукупних доходів домогосподарств України в умовах цифровізації

У рамках даного наукового дослідження ми припускали, що цифровізація є одним із факторів впливу на зростання добробуту населення України, головним критерієм якого є сукупний дохід домогосподарств. Для підтвердження визначеної гіпотези нами були використані загальнонаукові та спеціальні методи пізнан...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2021
Автор: Піжук, О.І.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2021
Назва видання:Вісник економічної науки України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/180118
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Структурні зміни сукупних доходів домогосподарств України в умовах цифровізації / О.І. Піжук // Вісник економічної науки України. — 2021. — № 1 (40). — С. 153-158. — Бібліогр.: 11 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У рамках даного наукового дослідження ми припускали, що цифровізація є одним із факторів впливу на зростання добробуту населення України, головним критерієм якого є сукупний дохід домогосподарств. Для підтвердження визначеної гіпотези нами були використані загальнонаукові та спеціальні методи пізнання, зокрема порівняльного аналізу та синтезу – при дослідженні динаміки зростання сукупних доходів домогосподарств України у порівнянні з іншими країнами світу та визначення рівня доступу останніх до мережі Інтернет; регресійного аналізу – при встановленні взаємозв’язку між детермінантами та сукупним доходом домогосподарств України тощо. Використовуючи регресійний аналіз, на основі статистичних даних за період 2001-2019 рр. щодо сукупних доходів населення України (Y) та відсотку домогосподарств, що мають підключення до мережі Інтернет (змінна х) доведено гіпотезу про те, що цифровізація здійснює вплив на рівень сукупного доходу домогосподарств шляхом виявлення залежності Y від х. На етапі специфікації була обрана парна експоненціальна регресія, параметри якої оцінені методом найменших квадратів. Статистична значимість рівняння регресії перевірена за допомогою коефіцієнта детермінації і критерію Фішера. Встановлено, що в досліджуваній ситуації загальна варіабельність сукупних середньомісячних доходів домогосподарств України пояснюється змінною х, тобто часткою домогосподарств, що мають доступ до мережі Інтернет. Дана гіпотеза також знайшла своє підтвердження у результаті побудови рівняння регресії на основі просторових даних щодо сукупного доходу домогосподарств низки країн світу і відсотку їх підключення до мережі Інтернет станом на 2019 р. Математичним інструментом для прогнозування структурних змін у сукупних доходах домогосподарств України в умовах цифровізації було обрано теорію дискретних Марківських процесів, так звану теорію ланцюгів Маркова, що дозволяє розглянути зміну структури заданої сукупності як стохастичний (випадковий) процес.