З оточення Пантелеймона Куліша: Григорій Честахівський і Маруся Денисенко

У статті на широкій джерельній базі досі найдокладніше розкрито особисті стосунки П. Куліша з учасником Петербурзької української громади кінця 1850-х – першої половини 1860-х рр. Г. Честахівським та зарученою з ним Марусею Денисенко, яку він привіз до Петербурга з Канева 1861 року. Її уперше іденти...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2009
Автор: Нахлік, Є.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Iнститут лiтератури iм. Т.Г. Шевченка НАН України 2009
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/18025
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:З оточення Пантелеймона Куліша: Григорій Честахівський і Маруся Денисенко / Є. Нахлік // Спадщина: Літературне джерелознавство. Текстологія. — К.: ПЦ «Фоліант», 2009. — Т. 4. — С. 59-101. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті на широкій джерельній базі досі найдокладніше розкрито особисті стосунки П. Куліша з учасником Петербурзької української громади кінця 1850-х – першої половини 1860-х рр. Г. Честахівським та зарученою з ним Марусею Денисенко, яку він привіз до Петербурга з Канева 1861 року. Її уперше ідентифіковано як адресатку віршованих послань Куліша «До Марусі Т*» і «До землячки». Висвітлено інші факти з життя Г. Честахівського, його інтимні зближення і розходження з Марусею та участь П. Куліша, М. Костомарова, Марка Вовчка, М. Максимовича, сім'ї Вас. та Н. Білозерських у її долі.