Адаптація комунальної теплоенергетики до змін клімату

Помітний тренд підвищення глобальної температури, зафіксований з середини ХХ ст., який особливо посилився на початку ХХI ст., змусив наукове співтовариство розпочати активне обговорення можливих шляхів подальшого розвитку ситуації з глобальним потеплінням, її наслідків та проблем, пов’язаних з ада...

Full description

Saved in:
Bibliographic Details
Date:2021
Main Authors: Басок, Б.І., Базєєв, Є.Т., Кураєва, І.В.
Format: Article
Language:Ukrainian
Published: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2021
Series:Вісник НАН України
Subjects:
Online Access:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/180267
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Journal Title:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Cite this:Адаптація комунальної теплоенергетики до змін клімату / Б.І. Басок, Є.Т. Базєєв, І.В. Кураєва // Вісник Національної академії наук України. — 2021. — № 4. — С. 60-75. — Бібліогр.: 40 назв. — укр.

Institution

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Description
Summary:Помітний тренд підвищення глобальної температури, зафіксований з середини ХХ ст., який особливо посилився на початку ХХI ст., змусив наукове співтовариство розпочати активне обговорення можливих шляхів подальшого розвитку ситуації з глобальним потеплінням, її наслідків та проблем, пов’язаних з адаптацією до змін клімату. Проблема адаптації до глобального потепління стосується різних галузей економіки і сфер життєдіяльності людини, зокрема й комунальної енергетики. Тому в установах Відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України створено інноваційні енергоефективні технології, орієнтовані на пом’якшення наслідків змін клімату, в тому числі й з використанням відновлюваних джерел енергії, а також розроблено обладнання для інженерних систем енергозабезпечення будівель житлово-комунальної сфери. Оптимізовано архітектурно-будівельні рішення, що дозволяє знизити обсяги використання енергоресурсів і тим самим зменшити викиди парникових газів.