Спектральне підсилення сейсмічних коливань ґрунтами на території Києва

Наведено результати моделювання реакції ґрунтів території Києва на сейсмічне навантаження під час землетрусів. Аналіз реакції ґрунту на сейсмічне навантаження спрямований на визначення впливу місцевих ґрунтових умов на підсилення сейсмічних коливань і, отже, оцінку спектрів реакції ґрунту для майб...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2021
Автори: Кендзера, О.В., Семенова, Ю.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2021
Назва видання:Доповіді НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/180406
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Спектральне підсилення сейсмічних коливань ґрунтами на території Києва / О.В. Кендзера, Ю.В. Семенова // Доповіді Національної академії наук України. — 2021. — № 2. — С. 65-70. — Бібліогр.: 8 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Наведено результати моделювання реакції ґрунтів території Києва на сейсмічне навантаження під час землетрусів. Аналіз реакції ґрунту на сейсмічне навантаження спрямований на визначення впливу місцевих ґрунтових умов на підсилення сейсмічних коливань і, отже, оцінку спектрів реакції ґрунту для майбутніх цілей сейсмостійкого проєктування. У межах території Києва виділено відносно однорідні інженерно-геологічні ділянки (таксонометричні зони), на яких сейсмічний ефект може істотно відрізнятися. Для кожної таксонометричної зони розраховано інтегральні коефіцієнти спектрального підсилення сейсмічних коливань за рахунок впливу місцевих ґрунтових умов. Побудовано карту розподілу відхилення інтегрального коефіцієнта підсилення ґрунтами сейсмічних коливань від середнього значення для території Києва. Запропоновану карту можна використовувати для внесення поправок у разі застосування спектрального методу розрахунку на аварійне сполучення навантажень з урахуванням сейсмічного впливу для встановлення значення розрахункового відносного прискорення ґрунту досліджуваного будівельного майданчика.