Напрями державної політики з підтримки різних груп населення та підприємств під час пандемії COVID-19

Досліджено напрями державної підтримки щодо мінімізації негативних наслідків дії обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, за такими цільовими групами, як роботодавці та населення, у тому числі зайняті, безробітні, пенсіонери, ВПО, пільгові категорії населення...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2020
Автор: Хандій, О.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2020
Назва видання:Управління економікою: теорія та практика
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/180425
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Напрями державної політики з підтримки різних груп населення та підприємств під час пандемії COVID-19 / О.О. Хандій // Управління економікою: теорія та практика: Зб. наук. пр. — К: ІЕП НАНУ, 2020. — С. 3-18. — Бібліогр.: 17 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Досліджено напрями державної підтримки щодо мінімізації негативних наслідків дії обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, за такими цільовими групами, як роботодавці та населення, у тому числі зайняті, безробітні, пенсіонери, ВПО, пільгові категорії населення та ті, хто захворів на COVID-19. Проаналізовано зміни, внесені до Державного бюджету України, щодо створення Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 й основні статті видатків цього Фонду на фінансування заходів із підтримки груп населення, які постраждали під час пандемії, та зміцнення спроможності системи охорони здоров’я щодо надання медичної допомоги тим, хто захворів на COVID-19. Запропоновано антикризові заходи щодо протидії поширенню пандемії COVID-19 та зниження її соціально-економічних наслідків у трудовій сфері. Доведено важливість дотримання принципу соціальної відповідальності та досягнення балансу у прийнятті державних рішень щодо розподілу фінансово-економічного навантаження коронавірусної кризи між державою, громадою, бізнесом і населенням.