Суть і особливості умов формування та забезпечення соціальної безпеки держави

Визначено суть соціальної безпеки держави та людини, її компоненти та сучасний стан. Встановлено, що засади забезпечення соціальної безпеки закладені на рівні держави, насамперед у законодавчих і нормативно-правових актах, рішеннях Міністерства соціальної політики України, Кабінету Міністрів України...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2020
Автори: Латишева, О.В., Ростовський, О.Р., Алещенко, Р.А., Васильченко, С.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2020
Назва видання:Управління економікою: теорія та практика
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/180443
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Суть і особливості умов формування та забезпечення соціальної безпеки держави / О.В. Латишева, О.Р. Ростовський, Р.А. Алещенко, С.В. Васильченко // Управління економікою: теорія та практика: Зб. наук. пр. — К: ІЕП НАНУ, 2020. — С. 298-311. — Бібліогр.: 22 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Визначено суть соціальної безпеки держави та людини, її компоненти та сучасний стан. Встановлено, що засади забезпечення соціальної безпеки закладені на рівні держави, насамперед у законодавчих і нормативно-правових актах, рішеннях Міністерства соціальної політики України, Кабінету Міністрів України та інших органів виконавчої влади, рішеннях місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування. Визначено граничні значення розвитку суспільства, які вважаються катастрофічними у світовій практиці. Наведено місце України в рейтингу за світовим індексом соціальної мобільності – 2020 (46 місце серед 82 країн) та її соціальні показники. Серед країн-сусідів сьогодні Україна має найменше значення купівельної спроможності. Проаналізовано показники поточного стану соціальної безпеки та чинників впливу порівняно з попередніми роками. Представлено динаміку витрат населення України, його реального наявного доходу та заробітної плати, заборгованості з виплати заробітної плати. Запропоновано використання регресійного аналізу та імітаційного моделювання з метою встановлення найбільш суттєвих чинників впливу на стан і прогнозування динаміки складових соцбезпеки; побудову кореляційно-регресійних моделей на базі існуючої статистичної бази й аналітичних звітів про поточний стан складових соціальної безпеки із застосуванням інструментарію інформаційно-аналітичного забезпечення та імітаційного моделювання. Для підвищення обґрунтованості управлінських рішень щодо розбудови системи соціальної безпеки рекомендовано передбачити можливість удосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення.