Магістратське правління в сотенних містечках Чернігово-Сіверщини (на прикладі міст Стародубського полку)

У статті розглядаються питання щодо запровадження магістратського правління в сотенних центрах Чернігово-Сіверщини на прикладі міст Стародубщини (Мглин, Погар та Почеп), з’ясована їхня подальша доля і непрості взаємини із козацьким урядом. Поява маґдебургій у містах забезпечувалася королівськими пр...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2021
Автор: Доманова, Г.С.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Центр пам’яткознавства НАН України і УТОПІК 2021
Назва видання:Сіверщина в історії України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/181300
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Магістратське правління в сотенних містечках Чернігово-Сіверщини (на прикладі міст Стародубського полку) / Г.С. Доманова // Сіверщина в історії України: Зб. наук. пр. — К.: Глухів, 2021. — Вип. 14. — С. 119-123. — Бібліогр.: 20 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті розглядаються питання щодо запровадження магістратського правління в сотенних центрах Чернігово-Сіверщини на прикладі міст Стародубщини (Мглин, Погар та Почеп), з’ясована їхня подальша доля і непрості взаємини із козацьким урядом. Поява маґдебургій у містах забезпечувалася королівськими привілеями, царськими грамотами, гетьманськими універсалами, які давали дозвіл на міське самоврядування. Відтак, проаналізовано королівський привілей на маґдебурзьке право 1626 р., який одержав Мглин, царські грамоти 1665–1666 рр., які гарантували існування маґдебургій у Почепі, Погарі й Мглині. З’ясовано, що міщанські громади були зацікавлені у збереженні своїх прав, утім спроби врегулювати стосунки з козацькою спільнотою виявилися недостатньо ефективними. У другій половині ХVІІІ ст. Почеп і Мглин втратили статус повітових міст, а заразом і право на міське самоврядування, перейшовши у володіння гетьмана К. Розумовського.