До питання про облаштування цегельного виробничого комплексу Батурина другої половини XVIII століття (на матеріалах фонду № 51 Центрального державного історичного архіву України, м. Київ)

Мета дослідження полягає в аналізі наявних публікацій та впровадженні до наукового обігу виявленого в ЦДІАК України м. Києва документу, що стосуються функціонування цегельних заводів у гетьманській столиці Батурині за часів гетьманства К. Розумовського. У статті розглянуто та проаналізовано питання...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2021
Автор: Фурсова, Ю.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України 2021
Назва видання:Сiверянський літопис
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/181591
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:До питання про облаштування цегельного виробничого комплексу Батурина другої половини XVIII століття (на матеріалах фонду № 51 Центрального державного історичного архіву України, м. Київ) / Ю.В. Фурсова // Сіверянський літопис. — 2021. — № 2. — С. 12-18. — Бібліогр.: 3 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Мета дослідження полягає в аналізі наявних публікацій та впровадженні до наукового обігу виявленого в ЦДІАК України м. Києва документу, що стосуються функціонування цегельних заводів у гетьманській столиці Батурині за часів гетьманства К. Розумовського. У статті розглянуто та проаналізовано питання, які розкривають облаштування Батуринського цегельного комплексу станом на 1765 р.: перелік господарських, житлових, промислових та складських приміщень, робочого інвентарю. Подані та проаналізовані матеріали дають змогу ширше схарактеризувати функціонування батуринського цегельного комплексу станом на 1765 р. Крім того, матеріали дозволять отримати нові відомості про забудову Батурина в середині ХVІІІ ст. Наукова новизна полягає в здійсненому вперше комплексному аналізі публікацій та запровадженні до наукового обігу нововиявлених архівних матеріалів фонду № 51 Центрального державного історичного архіву України, м. Київ. Вивчення діяльності промислових підприємств Батурина є досить актуальним з огляду на розгортання комплексних досліджень забудови та економічного розвитку міста в середині ХVІІІ ст. Під час підготовки публікації автором були використані загальнонаукові методи історичного дослідження. Висновки: Попри наявні наукові розвідки, на сьогодні залишається безліч нез’ясованих питань щодо діяльності промислових підприємств Батурина, зокрема цегельних заводів. Наведені в статті відомості дозволяють встановити, що цегельний комплекс займав велику територію, на якій розміщувалась низка житлових, господарських, складських та виробничих будівель. Наведена у статті інформація доводить, що в середині ХVІІІ ст. батуринський цегельний комплекс був потужним підприємством. Окреслені в статті питання лише частково проливають світло на безліч нез’ясованих питань, які стосуються діяльності цегельного комплексу. Подальше дослідження порушеної проблеми дасть змогу повніше дослідити економічний розвиток Батурина в середині ХVІІІ ст.