Палеоліт і мезоліт у печерах Заходу України

Як відомо, саме у західному регіоні України знаходиться значне скупчення печерних порожнин . Багато з них досить пізнього походження, а ранні утвори часом зруйновані, або перекриті (поховані) значними відкладами і тому є малодоступними. Деякі печери мають високу постійну вологість, у них велика небе...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут археології НАН України
Дата:2000
Автор: Мацкевий, Л.Г.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут археології НАН України 2000
Назва видання:Археологический альманах
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/181698
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Палеоліт і мезоліт у печерах Заходу України / Л.Г. Мацкевий // Археологический альманах. — 2000. — № 9. — С. 3-34. — Бібліогр.: 105 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Як відомо, саме у західному регіоні України знаходиться значне скупчення печерних порожнин . Багато з них досить пізнього походження, а ранні утвори часом зруйновані, або перекриті (поховані) значними відкладами і тому є малодоступними. Деякі печери мають високу постійну вологість, у них велика небезпека обвалів, поблизу відсутні водні джерела і несприятлива екологічна ситуація у цілому. Але окремі печерно-скельні ансамблі дають значну кількість об'єктів матеріальної і духовної культури. Доба палеоліту і мезоліту у регіоні співпадає з періодом кінця плейстоцену - початком голоцену, який тут поки ще недостатньо висвітлений в узагальнюючих природознавчих працях.