Більшовизація в міському етнічному просторі українського Донбасу

У статті розглянуто передумови та перебіг процесу більшовизації Донбасу. Була зроблена спроба проаналізувати його регіональні риси та рівень підтримки тогочасних найвпливовіших політичних сил в середовищі міських етнічних громад регіону. Також охарактеризовано основні методи політичної боротьби т...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2017
Автор: Дем’янчук, П.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут історії України НАН України 2017
Назва видання:Український історичний збірник
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/182018
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Більшовизація в міському етнічному просторі українського Донбасу / П. Дем’янчук // Український історичний збірник. — 2017. — Вип. 19. — С. 199-210. — Бібліогр.: 18 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті розглянуто передумови та перебіг процесу більшовизації Донбасу. Була зроблена спроба проаналізувати його регіональні риси та рівень підтримки тогочасних найвпливовіших політичних сил в середовищі міських етнічних громад регіону. Також охарактеризовано основні методи політичної боротьби та причини невдач політичних сил. Результати дослідження свідчать, що вони на загал не усвідомлювали усієї сукупності особливостей Донбасу. Одні з них декларували захист національних, інші — економічних, політичних, культурних та інших інтересів місцевих жителів. Проте підтримка таких закликів у регіоні була мінливою та переважно стихійною. Автор дійшов висновку, що найвпливовішою політичною силою серед донбасівського робітництва до 1917 р. були меншовики і політична боротьба в основному точилась між ними та прихильниками інших політичних сил. Більшовики ж, до 1917 року не створили чисельні осередки, а тому й не мали вагомого впливу в Донбасі. Протягом наступних років їм вдалося захопити владу в регіоні переважно завдяки військовій силі та політиці терору.